zhasni_swingers_3.jpg

3/3 „Hledala jsem lásku“

Tento příspěvek vznikl ve spolupráci s Humans of Prague, který zaznamenává životní zkušenosti lidí z pražských ulic

„Já bych k tomu řekla: Ona tam přišla, vypla, a zapomněla, že má vztah se mnou."

„Vždyť tohle se dělo dřív, než jsem tě potkala."

„Ale mluvíš o tom, jako bys tam pořád chodila. Když mi o tom řekla, tak jsem z toho byla frustrovaná – šest hodin tam měla sex, kolik asi měla partnerů? Přitom mi jednou řekla, že tolik sexu jako se mnou nikdy neměla. Já se přepínala, abych jí dokázala, že se mnou je to lepší. Skoro mě to zničilo, ale nakonec jsem to dokázala. Vycvičila jsem se a stala se ze mě dokonalá milenka. Abych porazila ten svět swingers. Co k tomu říct, no? Ty lidi tam chodí, vypnou, občas jsou jako feťáci, chtějí vidět jiný svět, jinou realitu, protože tu běžnou asi neunesou. Nevím, jsem z toho smutná. Když jsem se dozvěděla největší počet partnerů, který moje láska za jednu noc měla, tak jsem z toho byla tak špatná, že jsem se nechala opít jedním mým bývalým, něco na mě zkoušel, já ho odmítla, ale pak jsem šla do jiného swingers klubu, který moje láska nesnáší, a měla jsem tam čtyři. Čtyři muže. Skrz takové ty kabinky s otvorem, glory hole. Jen abych zažila ten pocit – abych si dokázala představit, jak se ta moje cítila."

zhasni_swingers_3.jpg„Chodíte s člověkem, nevíte, jestli vás miluje, on to podle mě taky neví, věrnost je úplně v háji. Proto jsem se tam chovala agresivně. Šla jsem tam a vyvolávala konflikty. Užívala jsem si, jak jsem tam lidi odmítala. Ale ona trpěla. Řekla mi, že tím vždy trpěla. Ale pak jsem zjistila, že ona taky potřebuje věrnost. Byly jsme tam, bavily se o felaci, a já říkám: ‚Tak já půjdu a ukážu ti, jak se to dělá.' A ona byla najednou smutná. Postupně se to vyvíjelo, zakazovala mi různé věci, které dříve sama dělala. Já jsem nakonec musela jít k psychoterapeutovi. Zeptal se mě: ‚Co chcete?' Řekla jsem mu: ‚Já chci, aby tam ona přišla a řekla: Konec, já jsem teď zamilovaná, šťastná, a tohle už nepotřebuju.' Celou dobu jsem čekala, že řekneš, že je konec. Už od chvíle, kdy jsme tam tehdy vlezly poprvé."

„Mě zas celou dobu vlastně štve, že ty jsi mi nedala prostor, abychom se tam zařídily podle mě. Protože já jsem byla v tomhle prostředí ta zkušená. Nikdy jsme tam spolu nezažily to, co jsem tady vykládala, ten totální relax. Protože to s tebou, s tvým přístupem, nešlo."

„Já jsem se nikdy nepotřebovala chodit nabízet do takových podniků. Beru to tak, že to je totálně pod úroveň. Nejradši bych vrátila čas, přišla tam, čapla jsem tě a řekla: ‚Tady ztrácíš čas, teď ti ukážu tu cestu rájem!' Úplně tě z toho vysvobodit. Ty si neuvědomuješ, že to jsou intimní věci. Nemůžeš mi říct: ‚Pojď se se mnou koukat, jak souloží nějací lidé.' Já říkám: ‚Mě to nezajímá. Já jsem tancovala u tyče, slintal ze mě celý klub, a ty se radši jdeš koukat na nějaké zoufalce, kteří se ani nemilují, ani se neznají a nic neumí. Omlouvám se – že by ses tam v sexu něco naučila? Není to pravda. Provozuje se tam ten nejnižší sex. Sama jsi mi řekla, že to, co my spolu děláme, sis nemohla ve swingers klubu vyzkoušet. Protože k tomu jsi potřebovala někoho, komu plně důvěřuješ, ne nějakého náhodného troubu. Ty kluby jsou plné zoufalých lidí. Já slyším ty příběhy. Ty holky mi říkají: ‚Manžel mi řekl, že už se mnou spát nebude, a tak chodím sem, co mám dělat?' To je přeci smutný. Říkám jí: ‚Tak si najdi milence.'"

„A to je lepší, jo?"

„To je samozřejmě lepší. Lepší je takový vztah rozbít, než se snižovat k něčemu takovému."

„Ty ale zapomínáš na to, že je tady celá řada vzorů vztahů. Já znám holky, které tam chodí tak, že je tam odvede manžel, on si jde za svou zábavou, ví, že si manželku odložil sem, a pak si ji s láskou vyzvedne. Existuje to. Není to náš případ, ale někteří lidé to tak mají. Každý jednotlivý člověk, kterého tam potkáš, má za sebou jiný příběh, jinou zkušenost ve vztazích, v sexu. Ne každý, kdo tam chodí, je zoufalec, co nemá na to, aby měl v reálném světě vztah."

„Já nechápu hlavně to, jak někdo může nehledat lásku, a jen to takhle střídat. A řekla bych, že tys prostě nepřiznala, že tebe to tam vzrušuje víc, než když jsme doma. To se může stát. Ale ty automaticky předpokládáš, že to je normální. Není to normální."

„Já jen tvrdím, že pokud chce mít člověk sex na jednu noc, tak swingers klub je daleko bezpečnější místo než jakékoliv jiné."

„No, před měsícem ale přišel zlom. Vlezly jsme tam, ona podle mě viděla, že chci zase vyvolávat konflikty, udělalo se jí zle, nechtěla se ani pomilovat a řekla: ‚Je mi zle, už sem nebudeme chodit.' Byli tam nějací její známí, já za nimi šla a vítězoslavně jim řekla: ‚Je jí tady z toho zle, už sem chodit nebude.' To jsem měla velkou radost. Říkala jsem si: ‚Jo, vyhrála jsem.'"