19893984_10154833005252339_2004355208_o.jpg

Filosofie telefonu

Tento příspěvek vznikl ve spolupráci s autorkou blogu www.yogafracek.cz

V dětských snech jsem bývala Xena, princezna bojovnice. Akorát jsem bitvy nevyhrávala, ale docela dobrovolně se nechávala chytit, aby potom mohl následovat výslech hlavním antagonistou spojený s muchlovačkou. Ze začátku jsem do role záporňáka obsazovala vlka z Jen počkej, zajíci!, který i po letech zůstává archetypem mužů, ke kterým tíhnu. Později jsem zkoušela Jarku Metelku, ten ale nefungoval a tak byl nahrazen Trhačem od Želvích Ninjů.

Byly to sice pěkné sny, ale já počítala hodiny, kdy konečně vyrostu a budu moct mít sex, kdykoliv budu chtít. To byla totiž moje představa dospělosti.

Dospělost přišla a já zjistila, že jsem se pletla. Ukázalo se totiž, že sehnat kvalitního milence není vůbec lehké. Ani pro normální lidi. A už vůbec ne pro někoho, jehož sexualita je formovaná kreslenými postavičkami.

Postupně jsem si, jako každý, kdo nemá to, co chce, vytvořila filosofii proč to, co mám, stačí. Nazvala jsem to „teorie telefonu". „Protože mít sex je jako telefonovat. Jako telefonovat s někým hrozně důležitým. S někým, s kým si nutně potřebuješ něco říct," říkala jsem svým čerstvě zletilým kamarádkám. A proto že „je vlastně jedno, z jakýho telefonu voláš, protože je důležitý, že voláš."

Ať už jsem tím telefonováním měla na mysli komunikaci se svým vyšším já, vesmírem, nebo kdo ví čím, myslela jsem to vážně. Zároveň to bylo opodstatnění, které jsem používala jako omluvu svých nenoblesních voleb sexuálních partnerů. Mnoho let jsem tak na sebe trpělivě, a trochu nechápavě, nechávala křičet nasrané přítelkyně mužů, které jsem k uskutečnění hovoru použila.

Časem mi nezbylo než přijmout, že bitva o kolektivní vlastnictví osobních telefonů je zbytečně namáhavá. A že argument „nikdo stejně nepotřebuje telefonovat furt, tak proč by si mezitím nemohl zavolat někdo, kdo telefon nemá," moc nefunguje.

Taky jsem se naučila, že není výhodné podepsat první smlouvu s telefonním operátorem na několik let jenom proto, že k ní poskytne mobil zdarma, ale je lepší si počkat na nabídku, která opravdu dává smysl.

A protože čekání na opravdu zajímavý kontrakt se může protáhnout, je dobré vědět, že jsou tady i lidé, kteří jsou více než mobilům podobní telefonním budkám. Výhoda telefonních budek je hlavně v tom, že si z nich je možné zatelefonovat kdykoliv, bez závazků a za poměrně malou investici. A taky je dobré vědět, že telefonní budku nemá cenu se snažit tahat domů, protože k tomu není určená. Je určená službě veřejnosti. Trochu jako Xena, princezna bojovnice.