O projektu a autorech

Zhasni! je audio projekt o sexu a intimitě mladých lidí. První původní podcast z produkce Českého rozhlasu odkrývá jejich city, vztahy, vášně a touhy a zachycuje dění za dveřmi ztemnělých pokojů. Devítidílná podcastová série Radia Wave nás vede od asexuality přes práh bolesti a smyslové slasti do světa BDSM. Dává nám pocítit erotické napětí během těhotenství, bere nás na lov zážitků přes online aplikaci i na skupinový sex. Zhasni, zavři oči a představ si...

Podcast Zhasni! je intimním prostorem, kde se otevřeně mluví i o tom, co si obvykle necháváme pro sebe, a ve kterém platí, že co není zakázáno, je dovoleno. Nikdo tu není za svá slova, činy a touhy souzen, naopak se zde otvírá celé spektrum prožívání sexuality.
Příběhy a zpovědi protagonistů Zhasni! zaznamenali tvůrci a tvůrkyně s výrazným autorským rukopisem a zkušeností s dokumentem filmovým i rozhlasovým (Tereza Nvotová, Roman Štětina, Bohdan Bláhovec, Johana Švarcová a Daniel Moravec), kteří spolupracovali se stejně osobitými sounddesignéry (Stanislav Abrahám, Dominik Gajarský, studio Needles a Martin Ožvold). Výsledný tvar tak balancuje na pomezí dokumentární tvorby a zvukového experimentu.


Profily autorů

Tereza Nvotová

je slovenská režisérka a herečka žijící v Praze. Studuje režii na FAMU, je autorkou filmů Ježíš je normální! nebo Špína (v premiéře uveden na filmovém festivalu v Rotterdamu 2017).

Stanislav Abrahám

je audiovizuální performer a zvukový umělec, absolvent Centra audiovizuálních studií FAMU. Tvoří sólově nebo se podílí na kolaborativních projektech napříč divadlem, hudbou a výtvarným uměním.

Tereza a Stanislav pro Zhasni! vytvořili díly Můžeš mě svázat? a Bára, 33. Standa opatřil sounddesignem také díl Coming In.

Roman Štětina

je multimediální umělec, absolvent AVU, laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého a asistent Ateliéru intermediální tvorby II na AVU.

Dominik Gajarský

je multimediální umělec, absolvent AVU. Věnuje se také hudebnímu projektu Slowmotiondancer a skládá hudbu pro divadlo.

Roman a Dominik pro Zhasni! vytvořili díly Debilní doba, Deux Sex Machina a Zápisník pozorovatelky. Dominik je autorem hudební znělky Zhasni!.

Bohdan Bláhovec

je filmový dokumentarista, absolvent Katedry dokumentární tvorby FAMU. Upozornil na sebe absolventským snímkem Show!. Patří mezi průkopníky poetry slamu u nás.

Needles

jsou známí také jako hudební duo Fremeni. Pod hlavičkou studia Needles pracují se zvukem pro video, film i rozhlas. Mají na kontě mj. audioknihu Solaris, která získala hudební cenu Vinyla.

Bohdan, Adam a Jonáš (Needles) pro Zhasni! vytvořili díly Strana A a Hřiště.

Johana Švarcová

je herečka, režisérka a hudebnice spolupracující s různými alternativními i oficiálními scénami a institucemi jako Český rozhlas nebo Česká televize. Vystudovala režii na FAMU a za své krátkometrážní snímky získala řadu ocenění, její absolventský film Černý dort je v rámci Českého lva nominovaný na cenu Magnesia v kategorii studentský film.

Martin Ožvold

je slovenský hudební skladatel a zvukový umělec žijící v Praze. Studuje doktorské studium na katedře kompozice Hudební fakulty JAMU. Zabývá se programováním a designem digitálních hudebních elektronických nástrojů, live electronics, konkrétní hudbou, zvukovými instalacemi, terénními nahrávkami a zvukovými kompozicemi.

Johana a Martin pro Zhasni! vytvořili díl Pátek večer.

Daniel Moravec

je vedoucí tvůrčí skupiny Dokument Českého rozhlasu. Během působení v rozhlase prošel různými profesemi a žánry od zpravodajství přes publicistiku až k dokumentu.
Pro Zhasni! natočil díl Coming In.

Brit Jensen

je dánská rozhlasová dokumentaristka žijící v Česku. Pracovala na dokumentárních projektech pro Radio24syv, Český rozhlas, BBC, ABC Radio National.
Na Zhasni! se podílela jako dramaturgyně série.

Zhasni! vyrobil Kreativní HUB Českého rozhlasu (šéfproducentka Edita Kudláčová, producenti Damian Machaj, Robert Candra, Markéta Kaňková) ve spolupráci s Radiem Wave (Iva Jonášová, Jakub Zeman, Zuzana Rejchová, Jaroslav Pokorný, Bára Linková).

Dramaturgie: Brit Jensen
Narace: Bára Šichanová
Vizuál: Mariana Dvořáková
Video: Kateřina Turečková
Znělka: Dominik Gajarský
Online obsah: Hana Kuncová, Tomáš Princ
Webdesign: Pavel Fuchs

Upozorňujeme, že obsah podcastové série Zhasni! může být nevhodný pro děti a mladistvé.

00_zhasni.png
Krátký titulek: 
O projektu a autorech
Typ stránky: 
Výchozí