zhasni_1.00_06_44_16.still003.jpg

Sex a mystika

Napsal Emil Hakl

Sex a mystika jsou de facto projevem téhož – předmětem nekonečného přemítání, snění, vznášení, hřmění, obav, tužeb. Předmětem modliteb. Nikdo předem neví, kde a jak to začne, jak to bude vypadat, jak to proběhne ani jak to dopadne, ale všichni se z toho můžeme pominout. Když ne aktuálně, tak aspoň rituálně.

Je i pár takových, kteří tvrdí, že sex a mystika nejsou totéž a budou teprve tehdy, až oni je propojí. A jsou i tací, kteří je už propojili, aspoň to o sobě tvrdí.

Zkrátka – když má někdo něco opravdu rád celou duší, pozná se to nejen na řečech, ale hlavně na výkonu. Není nic divného na tom, že to pak těm, kdo to až tak nedrtí, připadá nadpřirozené, tedy mystické.

Původně jsem se lekl, že budu muset tahat z nosu nějaké čakry, sútry, taoisty, a vida – vůbec to není potřeba. Sex je jeden z nejsilnějších (ne-li vůbec nejsilnější) mýtus našeho živočišného druhu. Tudíž se po zásluze všechno, co se s ním přímo pojí, dá rovnou nazvat mystikou.

Existuje i skutečná sexuální magie, prastará technika používaná různými skupinami zasvěcených. Užívá se od starověku a je téměř vždy spojena s vysilujícím tancem, požíváním různých bylin a nápojů a končí něčím, co dobře známe i dnes my nezasvěcení – starým dobrým grupáčem.

Dokladů o existenci a praktikách těchto skupin je dost a dost, stačí zapojit Google a soudnost.

Mystika se však dá provozovat i ve dvou, jsou-li tito dva náležitě posedlí. Kdo neviděl, doporučuji film Korida lásky od japonského režiséra Óšimy. Jde o důslednou studii posedlosti sexem, která nemůže skončit než zničením zúčastněných. Přesvědčivě dokládá, co všichni dobře víme. Že totiž starý dobrý sex bez nadbytečných mystických prvků je přece jenom mnohem uživatelsky příjemnější a hlavně bezpečnější.